Genel

MUSTAFA OKUMUŞ’TAN “BANA GELEN KİTAPLAR”

Mesder Kahramanmaraş Edebiyat ve Sanat Derneğinde 4 Mayıs 2024 Cumartesi günü eğitimci şair/yazar Mustafa Okumuş hocanın kaleme aldığı “Bana Gelen Kitaplar” İsimli inceleme kitabının tanıtımı yapıldı.
Yazar Mustafa Okumuş’un da katıldığı programın sunumunu eğitimci şair/yazar Ramazan Avcı yaptı.
Programda kitap hakkında bilgiler aktarıldı. Kitap incelemelerinin yazarlara yol gösterici olduğu ifade edilerek kitap eleştirmenlerine her zaman ihtiyaç duyulduğu belirtilerek, “Mustafa Okumuş hocamız bu alanda önemli bir boşluğu doldurma gayretiyle güzel bir eser ortaya çıkarmıştır. Böyle eserlerin sayısının artması en büyük temennimizdir kendilerini tebrik ediyoruz.” dedi.


Yazar Mustafa Okumuş yaptığı konuşmada katılımcı kitapseverlere teşekkür ederek “Kitaplar bizim ruhumuzu ışıklandırır. Geçmişimizi bize, bizi geleceğimize taşır. Kitaplarla ne denli barışık olursak, o kadar insan, o kadar uygar oluruz. Kitaplar her yaştaki insanlarla dost olmaya hazırdır. Yeter ki kapısından girip, ona konuk olalım…” dedi.
Program, Alkış Dergisi okur-yazar buluşması ile devam etti.


Toplantıda şehrimizin duayen edebiyatçısı Mustafa Okumuş Hoca edebi hatıralarını anlattı izleyicilere nostaljik hatıralar yaşattı. Çok sayıda şair ve yazarın katılımıyla gerçekleşen program soru-cevap, kitap dağıtım ve imza ile son buldu. Değerli büyüğümüz Mustafa Okumuş hocamıza hayırlı, sağlıklı uzun ömürler dilerken, Alkış Dergisi ailesine, Mesder Edebiyat Derneği’ne ve katılımcı şair ve yazarlarına teşekkür ederek. Mustafa Okumuş hocamıza hayırlı sağlıklı uzun ömürler diliyoruz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu