EtkinliklerZiyaretler

MESDER Yönetimi, Onikişubat Belediye Başkanı Hanifi Toptaş’ı Makamında Ziyaret Etti

MESDER Kahramanmaraş Edebiyat ve Sanat Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Avgın ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri; başkan yardımcısı Zekeriya Çakabey, Haluk Besler, Hanifi Yılmaz, Fatma Özdemir ve Murat Zencir ile birlikte Onikişubat Belediye Başkanı Hanifi Toptaş’ı makamında ziyaret ederek yeni görevinde kendisine hayırlı olsun dileklerinde bulundular.

Ziyarette, Mesder’in çalışmaları ve Kahramanmaraş’ta edebiyat ve sanatın gelişmesi için yapılabilecekler hakkında görüş alışverişi yapıldı.Mesder başkanı Ali Avgın, Hanifi Toptaş‘a belediye başkanı seçilmesi dolayısıyla tebriklerini sunarak, “Sayın Başkanım’a yeni görevinde başarılar diliyoruz. Kendisinin Kahramanmaraş’a ve edebiyat ve sanata önemli katkılar yapacağına inanıyoruz. Derneğimizde her Cumartesi günü önemli edebiyat programları yapılmaktadır. Bu vesileyle sayın başkanımızı, bu hafta sonu 11 Mayıs 2024 Cumartesi günü, saat 14.00 de Ramazan Avcı hocamızın sunumuyla gerçekleşecek olan: “Türkçenin Resmi Dil İlan Edilişinin 747. Yıl Dönümünde TÜRKÇEYE SAYGI” programı davet ediyoruz. Teşriflerinden çok mutlu olacağımızı ifade ederiz.” dedi.

Hanifi Toptaş ise Mesder’in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Edebiyat ve sanat şehri Kahramanmaraş’ta Mesder gibi değerli bir derneğin olması bizler için büyük bir kazanç. Her zaman edebiyat ve sanatın gelişmesi için elimizden geleni yapmaya hazırız. Eğer bir manimiz olmaz ise Mesder program davetinize katılmayı çok arzu ederiz. “ dedi.

Ziyaret esnasında Mesder Başkan yardımcısı Zekeriya Çakabey kaleme aldığı “Vişne Reçelini Hiç Sevmem” isimli öykü kitabını başkan Hanifi Toptaş’a takdim etti.

Mesder heyeti, başkan Hanifi Toptaş ziyareti ardından Onikişubat Belediyesi Başkan Vekili Ramazan Kibar’ı da makamında ziyaret ederek, hayırlı olsun dileklerinde bulunarak Mesder faaliyetleri hakkında bilgiler sundular.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu