Salkım Söğüt

4. Sayıda

Merhaba Edebiyatsever Dostlarım,

Bu sayımızda sizleri, çok değerli yazar ve şairlerimizin yine bir o kadar güzel yazı, röportaj ve şiirleriyle buluşturmak istedik. Umarım beğenirsiniz. Bu sayımızdaki röportaj konuğumuz; kentimizde  “Yazarlık Atölyesi  Kursları”yla ve sayısız edebi eserleriyle tanınan Eğitimci Yazar Ramazan AVCI Bey.

7 Ekim Cumartesi günü, Kahramanmaraş Edebiyat Ve Sanat Derneği binasında “Alkış Dergisi” nin aylık olağan toplantısını yaptık ve Oğuz PAKÖZ Abimizi yeniden andık.

14 Ekim Cumartesi günü “ Kültürümüzün Yaşayan Emektarlarına Saygı” programında, Ramazan AVCI Bey’in sunumuyla Akademisyen/ Eğitimci  Dr. Mustafa KÖK Abimizi konuk ettik. O’nun düşünce ve fikir imbiğinden damıttığı tecrübelerini dinleme imkanımız oldu. Bizlere bu fırsatı lutfettiği için, Mesder olarak kendisine çok teşekkür ediyoruz.

21 Ekim Cumartesi günü, vefatının 1. yıldönümü münasebetiyle çok sevgili arkadaşımız, dostumuz şair /yazar Ali İhsan KEKEÇ’ i, mezarı başında ve doğum yeri olan Tekir’de çok büyük bir katılımla andık, Fatihalar gönderdik.

26 Ekim 2023 Perşembe günü, Türk Ocakları Kahramanmaraş Şubesinin “Ocakbaşı Sohbetleri” kapsamında gerçekleştirdiği, konuşmacı olarak Doç. Dr.MarziyeMemmetli’nin “Karabağ Azerbaycandır” konulu seminer programını, bizlerin de tam tekmil katılımı ile yine Mesder binamızda gerçekleştirdik.

28 Ekim Cumartesi günü binamızda “Düşeyaz Dergisi”nin aylık olağan toplantısını yaptık.

Ekim ayı içinde dört arkadaşımızın altı yeni kitabı Kahramanmaraşlı okuyucularıyla buluştu. Bunlar sırası ile; şair/yazar arkadaşımız Tezay Tezcan AKKURT’un “Tozlu Aynalar” isimli şiir kitabı, şair/yazar arkadaşımız Tuba Tezcan AKKURT’un “Güneşin Rengi Hüzün” isimli şiir kitabı, aktivist/şair/ yazar Nuri YILDIZ arkadaşımızın  “Hanzala Avucumdaki Taşlar”, “Depremden Öte/İnsanlığın Ağıdı” isimli iki şiir kitabı ile “Çocukça Kal” isimli öykü kitabı ve şair/yazar Teyfik KARADAŞ’ ın “Eşiğin Ardı” isimli öykü kitabı.

Aşağıda afişini göreceğiniz “Deprem ve Yaşam” konulu “Ödüllü Ulusal Öykü Yarışması” nın son müracaat tarihi, 06 Kasım 2023 tür. Bu tarihi tekrar yazarak, yazarlarımızın öykülerini bu tarihe kadar mutlaka göndermeleri gerektiğini hatırlatmak istedik. Yarışma sonuçlarının Kasım ayı içerisinde kesinleşeceğini tahmin ediyoruz. Kesinleşen sonuçlar, ödül töreninin yapılacağı yer ve tarih, sosyal medya aracılığı ile yarışmacılara ve kamuoyuna duyurulacaktır. Tüm yarışmacı öykü yazarlarımıza başarılar diliyoruz.  

MESDER Yön. Kur. Bşk.

Lütfi BİLİR

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu