ETKİNLİKLERHaberZiyaretler

MESDER YAZARLARININ, HARTLAP ŞEHİT MEHMET DEMİR Ç.P.A.L. ZİYARETİ  

Mesder Kahramanmaraş Edebiyat ve Sanat Derneği yazarları, 20 Şubat 2024 günü, Hartlap Şehit Mehmet Demir Çok Programlı Anadolu Lisesi’ne ziyarette bulunarak okul öğrencilerine şiirler okuyup, edebiyatın güzelliklerini anlattılar.

Okul müdürü Mehmet Uçar ve Aziz Ulusoy‘un davetleri üzerine,Hartlap Şehit Mehmet Demir Ç.P.A.L okul salonunda düzenlenen programa;  Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver Gökşen, Mesder Edebiyat Derneği Başkanı Lütfi Bilir, Düşeyaz Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Vedat Ali Kızıltepe, Hanifi Yılmaz, Yasin Mortaş. Haluk Besler, Salman Kapanoğlu ile birlikte; Dr. Veli Bal, Yüksek İnşaat Mühendisi Uygar Gündeşli, Gaziantep Müftüsü Emekli Ahmet Çelik de katıldı.

Okul müdürü Mehmet Uçar açılış konuşmasında, “ Öğrencilerimize edebiyatı sevdirmek adına, okulumuzdaki,  yazar – öğrenci buluşmalarını devam ettireceğiz.  Katılımları için Mesder Edebiyat Derneği, şair ve yazarlarına çok teşekkür ediyorum.” Dedi.

Mesder Dernek Başkanı Lutfi Bilir konuşmasında; “Öğrencilerimiz fırsat buldukça çok kitap okumalı. Bizler her zaman siz gençlerin hizmetinde olacağız. Göreceksiniz bu yaşlarda kazanacağınız okuma zevki ve alışkanlığı, size bir ömür katkı sunacaktır.” Dedi ve öğrencilere edebiyatın güzelliklerini anlattı.

Çok sayıda öğrenci ve öğretmenlerinin hazır bulunduğu salonda; program sunumunu Salman Kapanoğlu yaptı.  Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver Gökşen, okur-yazar programını tertipleyenlere ve şair, yazarlara teşekkür eden konuşmaları ardından; programa davetli şair ve yazarlar;  Zekeriya Çakabey, Vedat Ali Kızıltepe, Yasin Mortaş ve Hanifi Yılmaz ayrı ayrı kürsüye çıkarak kendi yazdıkları şiirlerinden bir demet sundular.  

Uygar Gündeşli, Ahmet Çelik ve Zekeriya Çakabey, sinevizyon eşliğinde; “Depremle barışık yaşamak mümkün mü?” başlıklı sunumlarının ardından, katılımcı şair  ve yazarlar kendi kitaplarından okul kütüphanesine hediye etmesiyle program son buldu. 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu