Salkım SöğütYarışma

Öykü Yarışması

ÖYKÜ YARIŞMASI

Merhaba sevgili edebiyat sever dostlarım. Bir aylık bir aradan sonra, yine “Salkım Söğüt Edebiyat  Sayfalarında” birlikteyiz. Geçtiğimiz bir ay içinde edebiyatla ilgili gerçekleştirdiğimiz veya tanıklık ettiğimiz olayları kısaca sizlere hatırlatmak istiyorum.

Basımını ve dağıtımını bitirdiğimiz “Her Yanım Çığlık” isimli Deprem Şiirleri kitabımızdan sonra, ulusal  ölçekte ve ödüllü olarak planladığımız “Deprem Ve Yaşam” konulu Öykü Yarışmasının basın duyurusunu, Kahramanmaraş basınının güzide temsilcilerinin huzurunda, 16 Eylül Cumartesi günü Mesder binamızda yaptık. Bu yarışmamızın sponsorluğunu üstlenen Mado yetkililerine de buradan teşekkürlerimizi sunuyoruz.Yazarlarımız, öykü yarışmasının katılım koşullarını derneğimize ait;  www.mesder.org.tr adresinden öğrenebilir, başvuru formunu da aynı adresten indirebilirler. Öykülerle birlikte başvuru formları ise mesder46@gmail.com adresine gönderilecektir.

2 Eylül Cumartesi günü “Yaşayan Değerlerimize Saygı”  programlarımızdan ikincisini gerçekleştirdik. Konuğumuz, çok değerli Ahmet YÜZEROĞLU Abimizdi. Ramazan AVCI Bey’in sunumu ile Ahmet Abimizi dinledik. Öğretmenlik yıllarında yaşadığı olaylar, çoğu kez hepimizi duygulandırdı ve gözlerimizi yaşarttı. Allah’tan bir mani olmazsa, üçüncü konuğumuz 14 Mayıs Cumartesi  günü saygıdeğer  Mustafa KÖK Abimiz olacak. Bu tarihte tüm dostlarımızı Mesder binamızda ağırlamaktan mutluluk duyacağız.

Eylül ayı içerisinde üyelerimizden üç arkadaşımızın daha yeni kitapları çıktı. İlki; eğitimci arkadaşımız Yaşar ŞAKALAR’ın “Gül Vakti” isimli şiir kitabı. İkincisi; Hanifi YILMAZ  kardeşimizin şiir kitabı “Bülbülün Terennümü”. Üçüncü kitap ise; eğitimci şair, yazar Zekeriya ÇAKABEY  hocamızın “Kırık Düşler” isimli şiir kitabı oldu. Hepsinin de emeğine, yüreğine sağlık, okuru çok olsun inşallah.

Hepinize iyi okumalar diler, saygılarımı sunarım.

Lütfi BİLİR

MESDER Yön. Kur. Bşk.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu