Edebiyat SohbetleriETKİNLİKLERGenelYarışma

“Deprem Hikayeleri” Kitabı Okurlarıyla Buluştu

“DEPREM HİKÂYELERİ” KİTABI OKURLARIYLA BULUŞTU

6 Şubat Deprem Acılarını Geleceğe Taşıyacak Kitap Okurlarıyla Buluştu

Konusu deprem olan hikâyelerden oluşan ve Kahramanmaraş Edebiyat ve Sanat Derneği (MESDER) ve MADO  işbirliği ile yayımlanan “Deprem Hikâyeleri” adlı kitap, Mesder salonunda düzenlenen tanıtım programıyla kitap okurlarıyla buluştu.

 Hatırlanacağı üzere MESDER – MADO işbirliğiyle ülke genelinde “Deprem Konulu Hikâye Yazma Yarışması” düzenlenmiş, yarışmada 220 katılımcının arasında dereceye giren eserlerin yazarları  daha önce yapılan ödül töreniyle ödüllendirilmişlerdi.

Yarışmanın jüri üyeliğini yapan Prof. Dr. Kemal TİMUR, Dr. Tacettin ŞİMŞEK ve eğitimci/yazar Ramazan AVCI’nın editörlüğünde yarışmaya katılan eserlerin arasından bir seçme yapılarak seçilen eserler “Deprem Hikâyeleri” adıyla kitap hâline getirildi. Kitap Ağacı Yayınları arasından çıkan “Deprem Hikâyeleri”nin tanıtımı ve dağıtımı amacıyla 03.02.2024 tarihinde saat 14.00 de MESDER salonunda, şair ve yazarların katılımıyla yapılan programa edebiyatseverler büyük ilgi göstermişlerdir.

Yapılan programda dernek başkanı Lutfi BİLİR şunları söyledi, 6 Şubat depremleriyle Kahramanmaraş büyük bir acı yaşadı. Şiirin ve edebiyatın başşehri olarak bilinen şehrimizde yaşanılan bu acıların öykülerini hem geleceğe hem de edebiyatımıza taşımak adına Ulusal olarak geniş katılımlı bir öykü yarışması tertiplemiştik. Çok sayıda gelen öykü arasında dereceye girenleri daha önce ödüllendirdik. Şimdi ise 220 adet gelen öykü içerisinde 70 kadarını “Deprem Hikayeleri” ismiyle kitaplaştırarak bugünkü yaptığımız tanıtım programıyla okuyucularıyla buluşacaktır. Eserin oluşumuna büyük emekleri geçen değerli jüri üyelerimize ve MADO firmasına çok teşekkür ediyoruz. Eserin şehrimize ve edebiyatımıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyor, saygılar sunuyorum.”

Deprem Hikayeleri, kitabı tanıtım Programda jüri üyeleri; KSÜ akademisyenlerinden Prof. Dr. Kemal TİMUR ve eğitimci/yazar Ramazan AVCI kitapla ilgili bilgiler aktararak katılımcılara teşekkür ettiler.   

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Çok değerli bir çalışma olmuş, 6 Şubat depreminin acılarının unutulmaması açısından takdire şayan bir çalışma olmuş, Emeği geçenlere teşekkür ederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu